Öz Geçmiş

Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde bitirdikten sonra, Yüksek Lisansımı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Beslenmesi ve Doktoramı ise aynı üniversitenin İç Hastalıkları – Beslenme Bilim dalında tamamladım.

Akademik gelişimimi Doçentliğimi alarak sürdürdüm.

Çalışma hayatımda ise üniversite mezuniyetimi takiben, devlet hastanesinde başlamış olduğum klinik çalışmama, kuruluş aşamasında yer aldığım International Hospital, farklı özel hastanelerde ve kliniklerde Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak devam ettirdim. Ayrıca kendi özel kliniğimde de klinik çalışmalarımı sürdürmekte olup, danışanlarıma yaklaşık 30 yıldır danışmanlık yaparak, üniversitelerde diyetisyen arkadaşlarıma akademisyen olarak mesleki bilgileri de vermeye devam etmekteyim.

Özellikle uzmanlığını aldığım konularda (gebelik, emziklilik, çocukluk dönemlerinde ve hastalıklarında beslenme, menopozda beslenme, yetişkin hastalıklarında beslenme) daha ileri çalışmalar gerçekleştirerek, danışanlarıma destek oluyorum.

Diyetisyenliğin sadece zayıflama veya kilo alma gibi konular konusunda danışmanlık olmadığının bilinmesi önemlidir. Diyetisyenlikte yaş gruplarına, özel durumlara ve hastalıklara göre beslenmenin planlanması konusunda kişilere destek verilebilmesi; sağlık, mutluluk ve başarının bir anahtarı olan beslenmenin bilinmezliğinin anlaşılmasına dair uygun yolların kullanılarak kişisel eğitimin sağlanması için çalışıyorum.